Rozhovor s Chrisem „The Lord“ Harmsem

17. června 2011 v 18:52 | Greena |  Lord Of The Lost
LORD OF THE LOST
rozhovor s frontmanem Chrisem "The Lord" Harmsem
Němečtí metalisté Lord of the Lost nedávno vydali druhou studiovou desku. Koncert na Basinfirefestu 2011 bude jejich druhým živým vystoupením v České republice, ale zároveň prvním na open air festivalu vůbec.
V těchto dnech jste na turné po Německu. Kolik koncertů celkem šňůra čítá a jak moc je úspěšná? Řekni nám o ní víc...
Chris: Na turné "Viva Hades" jsme jako support kapely Mono Inc. Celkem jde o 16 koncertů a musím přiznat, že zažíváme nejintenzivnější koncertní období v dosavadní historii. Fanoušci Mono a Lord jdou perfektně k sobě, stejně jako kapely samotné, takže je to pro nás takový několikatýdenní nadupaný výlet. Celé turné je kompletně vyprodané a obrovsky úspěšné.
Takže Mono Inc. jsou v Německu hodně známá kapela?
Chris: Jsou na nejlepší cestě k vrcholu. Určitě byste si je měli poslechnout.
Zdá se, že Lord of the Lost jdou nahoru taky dost rychle... Proč si myslíš, že to tak je?
Chris: To nevím… Nezdá se mi, že by to bylo až tak rychle. Myslím, že jsme někde uprostřed procesu, který se nám daří dobře zvládat. Není to příliš rychlé na to, abychom si neuvědomovali, co se kolem nás děje. Ale co za to může? Třeba nejsme úplně nejhorší ;-).
Takže jste na dobré cestě stát se profesionální vysoce ceněnou kapelou... Co smlouva s nějakým zásadním vydavatelstvím?
Chris: Jsme pod labelem Out Of Line, který je součástí Universalu. Není to snad dost velké vydavatelství? ;-)
Vaše zbrusu nová deska "Antagony" vyšla celkem nedávno. Prodává se dobře? Jste zatím spokojení s recenzemi?
Chris: Nikdy jsem se vydavatelství neptal na čísla. Ani nevím kolik se prodalo kopií naší první desky. A nechci to vědět. Nechci, aby mě tyhle výsledky nějak ovlivňovaly. A recenze? Ano, jsem s nimi spokojený. Většina lidí novou desku miluje, někteří ji absolutně nenávidí. A to je dobře. Jediné, co mi v recenzích vadí, je totiž apatie.
Můžeš váš nový počin srovnat s debutovým albem "Fears"? V čem se liší?
Chris: "Antagony" je hlubší a atmosferičtější, ale zároveň tvrdší a drsnější. Už není o lásce tak jako "Fears". Je o životních bojích, se kterými se já nebo ty denně potýkáme, protože jsme se rozhodli být jedněmi z těch ztracenců.
Které skladby máš ty osobně na obou deskách nejraději?
Chris: Myslím, že ty na konci obou desek. Závěrečné songy "Sooner Or Later" a "Sober". V obou případech jde o písně jenom s mým vokálem za doprovodu piana. Jsou pro mě tím nejosobnějším, co jsem kdy složil.
Ale hrajete je někdy na koncertech?
Chris: Možná budeme.
A teď zpátky na začátek... Jak bys zaškatulkoval hudbu, kterou hrajete (jste goth metal, …)?
Chris: Pussy Wetting Goth Rock. /není třeba překládat :-)/
Co tě nejvíc ovlivňuje při skládání? Existuje nějaká ikona v hudebním průmyslu nebo nějaký umělec, který tě hodně inspiruje?
Chris: To ne. Vždycky jsem obdivoval umělce z různých odvětví umění i nejrůznějších stylů, ale nikdy jsem něměl skutečné idoly nebo ikony. Inspiruje mě všechno, co se mi líbí, co mám rád, a může to být různé...
Přemýšleli jste o nějakém hostujícím umělci/vokalistovi na desku nebo pro konkrétní sklaby?
Chris: Ano, ale jen v případě, že by to bylo nutné, nebo by takový host perfektně seděl. Nechceme hosty jen proto, že je možné někoho angažovat.
S kým bys chtěl stát na pódiu (nemyslím kapelu, která bude hrát po vás nebo před vámi, ale konkrétního hosta v průběhu koncertu)?
Chris: Stefani Germanotta
Jako pilotní singl z nové desky jste vybrali sklabu "Sex on legs" a natočili jste k ní poměrně zajímavý videoklip... Proč padla volba zrovna na tenhle song?
Chris: Bylo to taktické rozhodnutí. "Sex On Legs" je pro lidi snadno zkousnutelná sklaba, snadno pochopitelná. Sex je pochopitelný pro každého. Přes takový druh skladby je snadné nás líp poznat.
Kdo má na svědomí image kapely? Spolupracujete s nějakým stylistou, který by vymýšlel vaše koncertní "kostýmy", s někým, kdo navrhuje podobu promofotek atd.?
Chris: Všechno navrhuju sám: grafiku, loga, oblečení, … Což samozřejmě neznamená, že naše oblečení i šiju, ale vymýšlím, jak má vypadat. A to je jediný možný způsob, jak to dělat, aby to s námi korespondovalo a bylo upřímné.
A kdo vytvořil grafiku k CD "Antagony"?
Chris: Nápady jsou opět moje. Nakreslil jsem loga a veškerou grafiku, ale neuměl jsem namalovat anatomické obrázky tak, jak jsem potřeboval. Takže jsem oslovil tatéra Andrease Eichholta, který je zároveň brilatním kreslířem pokud se týká takových těch surových tahů uhlíkem a tužkou.
přijít?
Chris: Stojíme za to, aby to zkusili
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama